Follow @tomekskupienski

Mitt Romney przyjedzie do Polski 31.07

Autor: Tomek Skupieński Lipiec - 17 - 2012
  • Fan Page:
  • Post:
  • Tweet
  • Fan Page:
  • Post:
  • Tweet

Mitt Romney ma odwiedzić Polskę we wtorek 31.07 informuje agencja TVN x-news.

Podczas swojej podróży po Europie ma odwiedzić Izrael, Wielką Brytanię, Niemcy, Afganistan i… właśnie Polskę. Podróż ta zapewne nawiązuje do tej, którą w lipcu 2008 odbył przed zwycięskimi wyborami Barack Obama. Obecny prezydent jako kandydat odwiedził wtedy Kuwejt, Afganistan, Irak, Jordanię, Izrael, Niemcy, Francję i Wielką Brytanię. Najbardziej pamiętnym momentem tej podróży było przemówienie Obamy w Berlinie przed tłumem 200 tysięcy osób.

Ciekawe jak tym razem zachowają się polskie władze. Gdy do Polski przyjechał w marcu kandydat socjalistów na prezydenta Francji spotkali się z nim prezydent Komorowski i lider SLD Leszek Miller. Czasu dla Hollande’a nie znalazł premier Donald Tusk. Jego zachowanie interpretowane było w kategoriach lojalności wobec Nicolasa Sarkozy’ego, którego partia znajduje się w tym samym nurcie europejskiej polityki co Platforma Obywatelska.

Gdy do Polski przyjeżdżał Barack Obama entuzjastycznie witali go zarówno przedstawiciele PiS jak i PO. Według Janusza Palikota chyba zbyt entuzjastycznie, dlatego jego ugrupowanie uraczyło nas wtedy odważnym spotem internetowym, zwracającym uwagę na niezałatwiony problem wiz i służalczy, zdaniem Palikota, stosunek polskich władz do USA:

YouTube Preview Image

Ciekawe czy Ruch Palikota przygotuje coś także na wizytę Mitta Romneya.

Dla Romneya zagraniczna podróż ma być sukcesem wizerunkowym. Kandydat Partii Republikańskiej chce uścisnąć dłoń z kilkoma znanymi przywódcami i zaprezentować się jako mąż stanu, który poradzi sobie ze sprawami międzynarodowymi. My możemy oczekiwać od niego, jak od każdego amerykańskiego polityka, głównie deklaracji dotyczącej zniesienia wiz dla Polaków podróżujących do USA.

Leave a Reply