Follow @tomekskupienski

Tomek Skupieński na Mediafest #5

Autor: Tomek Skupieński Grudzień - 13 - 2011
  • Fan Page:
  • Post:
  • Tweet
  • Fan Page:
  • Post:
  • Tweet

Piąte w tym roku spotkanie Mediafest odbędzie się w czwartek, 15 grudnia o godz. 17:30 w łódzkim kinie Charlie. Tematem będzie jedna z najpopularniejszych form komunikacji w nowych mediach, czyli blogi. Gośćmi spotkania będą Maciej Budzich (Mediafun), Krystian Kozerawski (Mac Kozer), Kajetan Maria Malkovic, Jarosław Rybus, Tomasz Skupieński i Tomasz Tomczyk (Kominek). Atrakcją spotkania będzie pokaz filmu dokumentalnego „Blogersi”, który swoją premierę miał 14 dni temu w Warszawie. Łódzki pokaz filmu będzie pierwszym po wspomnianej premierze.

Kolejnym tematem spotkania z cyklu Mediafest, które odbędzie się w czwartek 15 grudnia w Łodzi są blogi i stan polskiej blogosfery. Spotkanie rozpocznie się od jedynego w regionie łódzkim pokazu filmu dokumentalnego „Blogersi” (www.blogersi.com.pl). Obraz miał swoją premierę dwa tygodnie temu w Warszawie i przedstawia najpopularniejszych polskich blogerów, ich cele oraz misje realizowane przy pomocy swoich publikacji. W filmie, obok autorów popularnych blogów pojawiają się znani dziennikarze: Kamil Durczok, Jacek Żakowski, Igor Janke.

Zaraz po filmie odbędzie się rozmowa panelowa z udziałem reżysera i producenta filmu – Jarosława Rybusa, któremu towarzyszyć będą znani blogerzy: Maciej Budzich (www.blog.mediafun.pl), Krystian Kozerawski (www.mackozer.pl), Kajetan Maria Malkovic, Tomasz Skupieński (skupienski.pl) i Tomasz Tomczyk (www.kominek.tv). Czym tak naprawdę są blogi? Czemu mają służyć? Jak zbudować ich popularność? Czy mogą być zagrożeniem dla mediów tradycyjnych? Czy można na nich zarobić lub zrealizować swoje pasje? Na te i inne pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy debaty.

Bardzo nas cieszy, że Mediafest rośnie w siłę. Przyjeżdża do nas coraz więcej ekspertów, a kolejne spotkania gromadzą większą publiczność, która czynnie bierze udział w dyskusji. Mediafest to platforma wymiany doświadczeń, spotkania, na których podejmuje się wszystkie tematy związane z mediami. Tym razem porozmawiamy o jednym z najpopularniejszych zjawisk w Internecie o blogach. Nie zabraknie przykładów, jak przekuć swoją pasję i zainteresowania w pieniądze oraz popularność – mówią Marek Miller i Łukasz Felsztukier, organizatorzy Mediafestu.

Mediafest to innowacyjny projekt dwóch łodzian. Głównym celem projektu są spotkania ludzi z branży mediów, ich dialog i debata, a także wymiana doświadczeń zawodowych. To doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką by zdobyć nową wiedze, poznać ekspertów, a także podjąć z nimi rozmowę. Uczestnicy i eksperci podczas spotkań Mediafestu wspólnie próbują wskazywać rolę mediów, analizować działanie, zarówno nowych, jak i tych tradycyjnych.

Szczegółowe informacje:

Kiedy: 15 grudnia, godz. 17.30 – 19.30

Gdzie: Łódź, Kino Charlie, ul. Piotrkowska 203/205

Więcej informacji: www.mediafest.pl oraz www.facebook.com/mediafest