Tuesday, June 7, 2011

Mocne uderzenie internetowe

Posted by Tomek Skupieński On Listopad - 30 - 2010

W kampanii wyborczej przed drugą turą wyborów prezydenckich doczekaliśmy się marketingowych nowinek. Dużo emocji wzbudziły podobizny Dariusza Jońskiego na latarniach i słupach przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta. Niezauważone natomiast, a szkoda, przeszły dwa serwisy Hanny Zdanowskiej:

  • Ściana poparcia
  • Zgłoś pomysł

Ściana poparcia
Zwolennicy Hanny Zdanowskiej mogą zamieścić tutaj swoje zdjęcie i krótką informację dlaczego popierają kandydatkę. Jest to świetna odpowiedź na komitet poparcia Dariusza Jońskiego, który składa się m.in. z uczennicy LO, właściciela stolarni i pielęgniarki – Hanna Zdanowska pokazuje, że też jest blisko ludzi.
Widziałem już kiedyś podobny zagraniczny serwis wyborczy, z tym, że w nim można było zamieszczać filmy, których zdjęcia nagłówkowe tworzyły mozaikę, podobnie jak na stronie przygotowanej przez sztab Hanny Zdanowskiej.

Zgłoś pomysł
Użytkownicy sieci mogą zamieścić w tym serwisie swoje pomysły na Łódź. Kandydatka pokazuje ponownie, że jest blisko ludzi, jest otwarta na ich uwagi i sugestie. Dobrze by było, gdyby działalność serwisu została podsumowana konferencją prasową.

Obie strony nie podbiły sieci (na ścianie poparcia swe zdjęcia zamieściło kilkadziesiąt osób, swój pomysł zgłosiło Hannie Zdanowskiej sześć osób). Nie dziwię się temu – strony zostały uruchomione stosunkowo późno, a poza tym kampania wyborcza zdecydowanie się uspokoiła. Panuje dość powszechne przekonanie, że Hannie Zdanowskiej nic nie może już odebrać zwycięstwa, stąd niskie zainteresowanie serwisami. Warto jednak odnotować fakt ich pojawienia się. Nowoczesne wykonanie, otwartość na wyborcę, nowatorskie koncepcje – jak na Łódź to marketingowy skok o dekadę.

 

Podoba Ci się mój post? Podziel się nim!

Leave a Reply

*

Żona Napieralskiego i marketing społeczny

Z okazji święta 8-go marca SLD zaprezentowało spot, w którym przewodniczący SLD z żoną zachęcają kobiety do przeprowadzania badań profilaktycznych [...]

Podoba Ci się mój post? Podziel się nim!

Janina Goss jedynką do Sejmu?!

Tomasz Machała, w swoim serwisie „Kampania na żywo” opublikował notkę Dominika Sikory, w której rozważany jest kształt łódzkiej listy Prawa [...]

Podoba Ci się mój post? Podziel się nim!